Instalatéřina je mnohem víc o vědomostech

„Dnešní instalatéřina už není ta dřina jako před dvaceti třiceti lety. Je mnohem víc o vědomostech, pracuje se s novými materiály, s plasty, s mědí,“ konstatuje Zdeněk Šerák, která stavební učiliště absolvoval na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Na úroveň svých učňů je pyšný, na škole funguje i krajské centrum Cechu instalatérů, které také pořádá uvedenou instalatérskou soutěž.

V Česku se obor instalatér učí na více než stovce středních škol, instalatérů je u nás ale stále nedostatek. „Podle Hospodářské komory ČR chybí v Česku okolo 300 tisíc řemeslníků,“ uvedl Pavel Havlín, předseda Cechu instalatérů ČR s tím, že v pomyslném seznamu chybějících řemeslníků by právě instalatéři zcela jistě zaujímali jedno z čelních míst.

Zdroj: https://hobby.idnes.cz/ucnovsky-obor-instalater-celorepublikova-soutez-cech-instalateru-1fb-/hobby-dilna.aspx?c=A171128_080515_hobby-dilna_mce

2 komentáře na „Instalatéřina je mnohem víc o vědomostech“

  1. Chtěla bych moc poděkovat za maximální vstřícnost, okamžitou pomoc, ochotu a profesionalitu při řešení ucpaných odpadů v naší restauraci Vespa v Postoloprtech v sobotu dne 10.3.2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *