Mám doma spolehlivého instalatéra

Tomáš Vincík s manželkou Markétou

Jmenuji se Markéta a jsem vdaná za spolehlivého instalatéra Tomáše Vincíka. Přešel na volnou nohu a má práce nad hlavu. Rozhodla jsem se, že vyzkouším kouzlo online blogu a jednou za čas pro vás na jeho webu napíšu článek. Třeba o tom, na jakých zakázkách Tomáš pracuje. Když to půjde, ráda přidám i fotky z rekonstrukce rozvodů či instalace vody. Pokud odchytnu i nějakou novinku z instalatérského nebo kominického oboru, zkusím ji přetlumočit do krátké zprávy. A v neposlední řadě se vám pokusím předávat tipy a rady od mého spolehlivého instalatéra.

Hlavně to, co často řešíte doma:

  • Proč mi neodtéká voda ze dřezu?
  • Kape mi voda v umyvadle, kolik mě to bude stát?
  • Jak instalovat a správně vybírat drtič kuchyňského odpadu?
  • Jak na ucpaný záchod?

A teď vás již zvu do mého životního příběhu s Tomášem.

Instalatér budovatel

Můj muž je tzv. budovatel. To má nejspíš geneticky dané. Neustále vymýšlí, co je potřeba na domě opravit či vylepšit.

Jak to všechno začalo? Docela nenápadně. Skromnou otázkou, kterou mi položil asi před 14 lety (au!). „Co kdybychom si to tu trochu opravili?“, zeptal se.

Je fakt, ze dům po rodičích byl už nějaký pátek v provozu a zub času zanechával stopy. A tak jsme zauvažovali, kde vůbec začít.

Instalatér se nebojí výzev

Byli jsme mladí blázni, plní elánu. A šli jsme na to od lesa. No, spíš od základů, od prvního patra. Rozhodli jsme se, že vybudujeme kuchyň a koupelnu v místech domu, kde nikdy nic podobného nebylo. Pan budovatel se na rok zavřel v těchto místnostech, rozvedl zde vodu, kanalizaci, topení, plyn a jako třešničku na dortu krbová kamna s výměníkem. Se zbytkem jako je elektřina a stavařské práce pomohli kamarádi, kteří dnes mají zavedené firmy. Bylo to opravdu hodně práce. Klobouk dolů!

Instalatér spolehlivý i přísný na kvalitu práce

Jelikož je Tomáš puntičkář, měl vše detailně nejen naplánované, ale i provedené. Byla to jeho první naprosto samostatná stavba, tak jsem chápala, že chce mít vše dokonalé. Po nějaké době jsem zjistila, že to tak má s jakoukoliv prací. Nejen u nás doma. A čím je starší, tím je na sebe přísnější. Dodnes nevím, jestli to je kladná nebo záporná vlastnost. 🙂 Jedno vím jistě. Instalateřinu umí fakt dobře a za výsledky ručí. Když něco budete potřebovat, určitě se mu ozvěte.

Instalatér přichází s další výzvou

Po roce a půl úporné práce jsme se stěhovali do nového bytu v prvním patře, který prý Tomáš jen trochu opravil (haha). Z rodinného domku se stal dům dvougenerační. Spokojeně jsme si žili deset let a druhý byt občas pronajímali, občas zel prázdnotou.

Pře dvěma lety přišel opět s tou nenapadnou otázkou:„Co kdybychom opravili druhé patro?“

No jak myslíte, že to dopadlo? Ráda vám o tom napíšu příště. A budou i fotky, například podlahového vytápění.

Instalatér a já

Jo a moment! Zajímá vás, jak jsem se k instalatérskému řemeslu dostala já? Křehká žena, matka od dětí a ještě ke všemu blondýna? 😉 To máte tak, poznali jsme se jako mladí, hodilo by se říci nezávislí. S Tomášem se už tenkrát počítalo v rodinné instalatérské firmě. Postupem času jsem přičichla k řemeslu i já. Jednou potřebovali ve firmě pomoct s rozjetím skladového systému a od té doby jsem se vezla s manželem a lounským instalatérstvím. Pronikla jsem nejen do sortimentu, ale i do postupů a do administrativy spojené s prodejem a montážemi.

Nyní

Po 20 letech jsme se od rodinné firmy osamostatnili. Člověk má po nějaké době udělat krok z vyjetých kolejí. Tomáš rozjíždí montáže na vlastní triko a já ho podporuji. Nejen že mu fandím, ale vyřizuji administrativu spojenou s podnikáním. Aby měl víc času na zákazníky. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *