Mám doma spolehlivého instalatéra

Jmenuji se Markéta a jsem vdaná za spolehlivého instalatéra Tomáše Vincíka. Přešel na volnou nohu a má práce nad hlavu. Rozhodla jsem se, že vyzkouším kouzlo online blogu a jednou za čas pro vás na jeho webu napíšu článek. Třeba o tom, na jakých zakázkách Tomáš pracuje. Když to půjde, ráda přidám i fotky z rekonstrukce rozvodů či instalace vody. Pokud odchytnu i nějakou novinku z instalatérského nebo kominického oboru, zkusím ji přetlumočit do krátké zprávy. A v neposlední řadě se vám pokusím předávat tipy a rady od mého spolehlivého instalatéra.

Pokračovat ve čtení “Mám doma spolehlivého instalatéra”

Instalatéřina je mnohem víc o vědomostech

„Dnešní instalatéřina už není ta dřina jako před dvaceti třiceti lety. Je mnohem víc o vědomostech, pracuje se s novými materiály, s plasty, s mědí,“ konstatuje Zdeněk Šerák, která stavební učiliště absolvoval na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Na úroveň svých učňů je pyšný, na škole funguje i krajské centrum Cechu instalatérů, které také pořádá uvedenou instalatérskou soutěž.

V Česku se obor instalatér učí na více než stovce středních škol, instalatérů je u nás ale stále nedostatek. „Podle Hospodářské komory ČR chybí v Česku okolo 300 tisíc řemeslníků,“ uvedl Pavel Havlín, předseda Cechu instalatérů ČR s tím, že v pomyslném seznamu chybějících řemeslníků by právě instalatéři zcela jistě zaujímali jedno z čelních míst.

Zdroj: https://hobby.idnes.cz/ucnovsky-obor-instalater-celorepublikova-soutez-cech-instalateru-1fb-/hobby-dilna.aspx?c=A171128_080515_hobby-dilna_mce