Jaký zdroj tepla vybrat pro vytápění rodinného domu?

Máte doma nevyhovující topení a platíte vysoké provozní náklady na vytápění? Nejste si jisti? Spočítejte si roční náklady na vytápění na stránkách TZB-info. Odkaz na kalkulačku uvádím na konci článku.

Pokračovat ve čtení “Jaký zdroj tepla vybrat pro vytápění rodinného domu?”

Jak dopadla soutěž žáků obor instalatér? Vyhrála škola SOŠ Jarov

Ve dnech 22. a 23. února 2018 v rámci výstavy Stavitel, Řemesla v Lysé nad Labem se konalo 1. regionální kolo soutěže žáků – obor instalatér, který pořádal Cech instalatérů ČR Praha.

Pokračovat ve čtení “Jak dopadla soutěž žáků obor instalatér? Vyhrála škola SOŠ Jarov”

Mám doma spolehlivého instalatéra

Jmenuji se Markéta a jsem vdaná za spolehlivého instalatéra Tomáše Vincíka. Přešel na volnou nohu a má práce nad hlavu. Rozhodla jsem se, že vyzkouším kouzlo online blogu a jednou za čas pro vás na jeho webu napíšu článek. Třeba o tom, na jakých zakázkách Tomáš pracuje. Když to půjde, ráda přidám i fotky z rekonstrukce rozvodů či instalace vody. Pokud odchytnu i nějakou novinku z instalatérského nebo kominického oboru, zkusím ji přetlumočit do krátké zprávy. A v neposlední řadě se vám pokusím předávat tipy a rady od mého spolehlivého instalatéra.

Pokračovat ve čtení “Mám doma spolehlivého instalatéra”

Instalatéřina je mnohem víc o vědomostech

„Dnešní instalatéřina už není ta dřina jako před dvaceti třiceti lety. Je mnohem víc o vědomostech, pracuje se s novými materiály, s plasty, s mědí,“ konstatuje Zdeněk Šerák, která stavební učiliště absolvoval na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Na úroveň svých učňů je pyšný, na škole funguje i krajské centrum Cechu instalatérů, které také pořádá uvedenou instalatérskou soutěž.

V Česku se obor instalatér učí na více než stovce středních škol, instalatérů je u nás ale stále nedostatek. „Podle Hospodářské komory ČR chybí v Česku okolo 300 tisíc řemeslníků,“ uvedl Pavel Havlín, předseda Cechu instalatérů ČR s tím, že v pomyslném seznamu chybějících řemeslníků by právě instalatéři zcela jistě zaujímali jedno z čelních míst.

Zdroj: https://hobby.idnes.cz/ucnovsky-obor-instalater-celorepublikova-soutez-cech-instalateru-1fb-/hobby-dilna.aspx?c=A171128_080515_hobby-dilna_mce